Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha osas võib ema kulutustena näidata ka eluasemelaenu makset?26.03.2015

Tere
Maksan lapse emale elatist. Aasta alguses andis avalduse sisse suurema elatisraha saamiseks. Kas elamuasemelaen läheb ka arvesse, lapse ema pani ka pangalaenu kulutuste hulka? Tean, et kommunaalid arvestatakse aga just laenu osas ei tea.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtupraktika kohaselt ei arvestata elatise sisse otseselt pangalaenu, kuid vanemale kuuluva pangalaenuga soetatud elamispinna puhul võib elatise sisse arvestada analoogse elamispinna keskmise üürihinna.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand