Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas isa käest ka osa kohtukuludest kätte saada, elatisraha maksab nüüd küll korralikult?27.03.2015

Tere. Kohtu otsusega mõisteti isalt lastele elatisraha välja. Isa maksab ka iga kuu nagu ette nähtud. Kuid kohus mõistis ka kohtu kulude jaotusest isa käest osa meie kasuks. Ja seda ei taha ta kuidagi maksta. Kuidas on mõistlik käituda, et seda summat ka tagasi saada?
Ette Teid tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohus on menetluskulud summaliselt lapse isalt välja mõistnud ja lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult neid maksma, tuleb Teil täitemenetluse alustamiseks pöörduda kohtutäituri poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand