Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peaks pöörduma, kui ema ei võimalda lapsega kohtuda?27.03.2015

Lapse ema otsib pidevalt põhjuseid mitte last näidata. Algne suuline kokkulepe oli, et mina maksan alimente ja saan iga teine nädalavahetus lapsega olla kuna ise käin Soomes tööl, see tundus mõistlik. Viimane aasta otsitakse pidevalt vabandusi, et mitte anda last. Kuhu peaks pöörduma, et saaks asja paremuse poole?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kõigepealt peaksite oma murega pöörduma lastekaitsetöötaja poole. Kui lastekaitsetöötaja vahendusel lapse emaga suhtlemiskorras kokkuleppele saada ei õnnestu, tuleb suhtlemiskorra kindlaksmääramise nõudega pöörduda kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand