Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, kui saan küll peagi täisealiseks, kuid sooviks isalt tagantjärgi elatisraha nõuda?23.04.2015

Tere! Olen alaealine ja oleks soov oma isalt alimente nõuda. Sündides leppisid vanemad suuliselt kokku, et isa ei pea alimente maksma ja nii ka jäi. Kuid endal on neid soov siiski kätte saada. Olen saamas kohe täisealiseks ja seetõttu küsingi, et kas on võimalik neid tagant järgi nõuda ja kuhu ma selle jaoks peaksin täpsemalt pöörduma kui on selline asi võimalik.

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete alaealine, peab elatise väljamõistmiseks kohtu poole pöörduma Teie seaduslik esindaja ehk Teie ema. Kui olete saanud täisealiseks, saate iseseisvalt kohtu poole pöörduda. Selleks tuleb kohtule esitada hagiavaldus, riigilõivu elatise hagilt tasuma ei pea. Märgin seejuures ära, et täisealisena on Teil õigus elatist nõuda siis, kui jätkate täisealiseks saanuna põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses.

Elatist on võimalik nõuda kuni 1 aasta tagasiulatuvalt, mitte rohkem.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand