Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju peab teisele lapsele maksma alimente kui laste ema läheks kohtusse?23.04.2015

Palju peab teisele lapsele maksma alimente kui laste ema läheks kohtusse? Praegusel hetkel maksan ühe lapse pealt 220 € kuus aga endal uus pere ja uus laps praeguse elukaaslasega ja loogiliselt võtta siis läheb uue lapse peale ka raha iga kuu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtu poolt väljamõistetava elatise suurus oleneb eeskätt lapse vajadustest, kuid samas ka vanemate majanduslikust olukorrast ja teistest ülalpeetavatest. Kui nõuda miinimummäärast suuremas summas ehk 195 eurost suuremat elatist, tuleb lapse kulutusi dokumentaalselt tõendada.

Kui hetkel maksate lapsele elatisraha 220 eurot kuus, peaksid lapse ülalpidamiskulud eelduslikult olema umbkaudu 440 eurot kuus. Kohtus nimetatud summas elatise väljamõistmiseks peaks lapse ema olema võimeline ka tõendama, et lapse kulutused on 440 eurot kuus. Kui lapse ema on selleks võimeline, mõistab kohus tõenäoliselt selles summas elatise välja.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand