Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lisaks lapsele makstavale elatisrahale peab isa üleval pidama ka töövõimetut endist abikaasat?24.04.2015

Tere,
Kui olen töövõimetu ja kasvatan alaealist last, kas endisel abikaasal ja lapse isal lasub kohustus mind ülal pidada või kuidagi teisiti toetada lisaks lapsele makstavale elatisrahale?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie kirjeldusest, kui vana on laps ja kas olete võimeline endale ise sissetulekut teenima või mitte.

Kui lahutatud abikaasa ei suuda endale ise sissetulekut teenida ühise lapse hooldamise tõttu, on tal õigus saada ülalpidamist teiselt lahutatud abikaasalt, kuid mitte kauem kui lapse kolmeaastaseks saamiseni.

Kui laps on vanem, kuid Teie ei ole võimeline endale töövõimetuse tõttu ise sissetulekut teenima ja selline abivajadus oli olemas abielu lahutamise ajaks, on Teil samuti õigus lahutatud abikaasalt ülalpidamist saada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand