Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik Sri Lankal registreeritud, kuid Eestis ja Inglismaal legaliseerimata abielu Eestis lahutada?24.04.2015

Tere,
Abielu on sõlmitud 2008. aastal Sri Lankal. Abikaasal on Briti kodakondsus ja tema alaline elukoht on praegu Inglismaal. Abielu ei ole ei Eestis ega Inglismaal registreeritud ega legaliseeritud. Kas sellist abielu oleks võimalik Eestis lahutada? Kuidas selleks toimida?
Tänan vastuse eest.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie kirjeldusest, kus on Teie alaline elukoht. Eestis on võimalik abielu lahutada juhul, kui siin on Teie alaline elukoht.

Välisriigis, kus sõlmiti abielu, tuleb abielutunnistus vastavas ametiasutuses legaliseerida ja seejärel legaliseerida ka Eesti välisministeeriumis. Välisriigis sõlmitud abielust tuleb informeerida ka kohalikku perekonnaseisuasutust, kes kannab abielu Eesti rahvastikuregistrisse. Eesti kohtus abielu lahutamiseks tuleb kindlasti vastavad toimingud läbi viia, abi võite selleks saada Eesti välisministeeriumist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand