Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peaksin tegema, kui eksnaine ei näita mulle minu enda last ja toob igasuguseid nõmedaid ettekäändeid?24.04.2015

Olen väga mures, et minu eksnaine ei näita mulle minu enda last ja toob igasuguseid nõmedaid ettekäändeid. Kas saaks mingitki nõu, et mida edasi teha?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Perekonnaseaduse § 143 alusel on lapsel õigus suhelda mõlema vanemaga ning mõlemal vanemal on kohustus ja õigus suhelda lapsega isiklikult.
Vanemate lahuselu korral lepivad vanemad kokku lahuselava lapsevanema ja lapse suhtlemises. Vaidluse puhul määrab vanema ja lapse suhtlemise korra vanema nõudel kohus.
Seega kui läbirääkimised eksnaisega ei kanna vilja, soovitame Teil pöörduda kohtu poole suhtlemiskorra kokkuleppimiseks.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee