Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan nõuda aru elatisraha kasutamise kohta?27.04.2015

Tere,
kas elatise maksjal on õigus ja võimalus elatise saajalt nõuda teavet selle kohta, kas elatist kasutatakse sihtotstarbeliselt, ehk kuidas mina elatise maksjana saan kindluse selle kohta, et raha, mida ma maksan kasutatakse lapse vajaduste jaoks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseadus küll kohustab vanemat kasutama elatisraha lapse huvides, kuid samas ei pane seadus elatist saavale vanemale kohustust anda elatist maksvale vanemale aru elatise kasutamise kohta.

Vanemate kokkuleppel võib elatisraha kanda otse lapse kontole – kui mõlemal vanemal on lapse pangakontole ligipääs, on elatist maksval vanemal iseenesest võimalik jälgida teatud määral elatise kasutamist. Kuid nagu märkisin, võib lapse kontole elatisraha kanda vaid vanemate eelneva kokkuleppe alusel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand