Perekonnaõigus

Küsimus: Mida sisaldab endast perekonnaseaduses mõiste "tavahooldus"?24.04.2015

Tere!
Mida sisaldab endas perekonnaseaduses mõiste tavahooldus §146(1). Kas see koosneb isiku- ja varahooldusest.

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Mõistet „tavahooldamine“ kasutab PKS § 145, mis reguleerib lahus elavate vanemate otsustusõigust.
Vanemal, kelle juures laps parasjagu viibib on ka õigus otsustada lapse igapäevaelu asju.
Siia alla võiks paigutada, toitumist, riietumist, ärkveloleku- ja uneaega, arvuti jm tehnoloogia kasutamist, sõprade külla kutsumist, taskuraha ja muid sarnaseid küsimusi.
PKS § 145 lg 1 sätestab, et kui ühist hooldusõigust omavad vanemad elavad alaliselt lahus, otsustavad nad lapsega seotud olulisi asju ühiselt.
Seega võiks kokkuvõtvalt öelda, et olulisi ja pikaajalisema mõjuga küsimusi peavad ka lahuselavad vanemad otsustama koos, kuid igapäevased otsused võib lahuselav vanem, kelle juures parasjagu laps viibib, otsustada üksi. Tavahooldamine hõlmab nii isiku- kui ka varahooldust.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee