Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on reaalne isalt saada kohtu kaudu miinimumelatist, kui ta ettevõtjana näitab väikest sissetulekut?21.05.2015

Tere
Kui reaalne on lapse isalt kätte saada kohtu kaudu miinimumelatist, kui ta ettevõtte omanikuna näitab oma sissetulekuna 390 € ja lisaks sellele toob ettekäändeks teise lapse olemasolu?
Reaalsus on aga see, et tal on võimalused kõigeks olemas (maja, auto, reisid, kanda brändirõivad jnejne), kuid riigi ees näitab suutmatust. Ilmselgelt miinimumi saav kodanik kõike eelpool nimetatud lubada ei saaks.

Ette tänade!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina mõistavad kohtud miinimummääras elatise vanemalt välja ja seda ka siis, kui vanema sissetulek on pigem väiksemapoolne. Kohtute seisukoht on järgmine – vanemad on kohustatud leidma vahendid nii enda kui ka oma laste ülalpidamiseks. Seda enam, kui lapse isa üritab näidata oma sissetulekuid tegelikust oluliselt väiksemana.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand