Perekonnaõigus

Küsimus: Kas töövõimetult saab kogu sissetuleku lastele elatiseks ära võtta?22.05.2015

Tere!
Olen töövõimetuspensionil, saan kuus 200 eurot, millest (kui sain veel 180 eurot, paar aastat tagasi) määrati alimendid lapsega pooleks ehk siis 90 mulle ja 90 lapsele. Muid sisetulekuid ei ole. Kui teise naisega saadud lapsele mõistetakse ka Elatis välja, kas minule ei jäägi siis sentigi? Teine 90, mis mulle jäi läheb siis teisele lapsele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjuhul mõistetakse vanemalt lapse ülalpidamiseks miinimummääras elatis välja (2015. aastal 195 eurot), kuid erandkorras on võimalik elatist vähendada ka alla miinimumi – ühe lapse puhul seda ka tehtud on. Teie olukorras on ilmselt põhjendatud elatisraha vähendamine alla miinimumi ka teise lapse puhul, kuid millises ulatuses, sõltub juba konkreetsetest asjaoludest (milline on Teie majanduslik olukord tervikuna, milline on lapse ema majanduslik olukord ja muu asjas tähtsust omav).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand