Perekonnaõigus

Küsimus: Mida veel ette võtta, kui isa ei maksa lapsele elatist ja ka kohtutäitur ei ole suurt aidanud?25.05.2015

Lapse isale on kohtu poolt määratud elatis alates 2010 aastast. Praeguse seisuga on elatist laekunud kuni 6 korral ja ka vähem kui seadusega ettenähtud ehk 150 eurot või vähemgi. Olen ka kohtutäituri juurde avalduse teinud, kuid ikka mitte midagi. Mis võimalused on veel? Vabatahtlikult see inimene last ei toeta!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa lapsele vabatahtlikult elatist ei maksa ja ka kohtutäituri abiga ei õnnestu elatisraha kätte saada, võiks kaaluda lapse isa suhtes süüasja algatamist karistusseadustiku §-i 169 järgi. Võimalik, et nimetatud tegevus distsiplineeriks lapse isa lapse suhtes ülalpidamiskohustust täitma.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand