Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma saan lapsele elatisaha nõuda, kui elame veel koos aga mees ei panusta pere kuludesse oma rahaga?16.06.2015

Tere! Elame kolmekesi: mees, mina ja 4-aastane laps. Pere rahaasjad (üür, toit, riided, meelelahutus) on minu õlul. Mees maksab igakuiselt lasteaia ~80 eurot. Palka saab ta ligi 1000, mina 600 kätte. Olen arvamusel, et mees peaks osalema ka muudes kuludes, kuid kokkuleppele me kuidagi ei jõua ja suure tüli tulemusel siis näpuotsaga annab (70 eurot). Mida teha? Kas ma saan lapsele elatisaha nõuda, kui elame veel koos (ilmselt mitte kauaks)?
Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa lapse ülalpidamiskulude kandmises ei osale või teeb seda ebapiisavalt, nagu antud juhul, on Teil õigus lapse isalt lapsele elatist nõuda – seda ka siis, kui elate (veel) samal elamispinnal.

Kui lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult elatist maksma, tuleb elatise väljamõistmiseks kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand