Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu pean pöörduma abikaasalt elatisraha nõudmiseks ja mis dokumente on selleks vaja?16.06.2015

Kuhu pean pöörduma abikaasalt elatisraha nõudmiseks ja mis dokumente on selleks vaja? Mees ei taha peret rahaliselt toetada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui mees vabatahtlikult oma ülalpidamiskohustust ei täida, tuleb elatise väljamõistmiseks pöörduda kohtu poole. Elatist on lapsele võimalik nõuda nii maksekäsu kiirmenetluses kui ka hagimenetluses – hagimenetluses on võimalik elatist nõuda kuni 1 aasta tagasiulatuvalt ja puudub elatise ülempiir, milline on maksekäsu kiirementluses kuni 200 eurot ühe lapse kohta.

Kohtumenetluse algatamiseks on Teil vaja lapse sünnitunnistust ja lapse vajaduste suuruse tõendamiseks erinevaid kuludokumente (juhul, kui nõuate suuremat elatist kui kehtiv miinimum, milline on 195 eurot kuus lapse kohta).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand