Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju peab maksma elatist isa, kes on invaliidsuspensionil? 16.06.2015

Tere
Kui mu lapse isa on invaliidsuspensionil, kas siis summa mis ta igakuselt peab maksma, on ikka see miinimum või võib ta maksta vähem?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Reeglina ei või olla igakuine elatis olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud palga alammäära. Perekonnaseaduse § 102 lg 2 annab kohtule võimaluse mõjuva põhjuse olemasolul siiski makstavat summat vähendada. Mõjuvaks põhjuseks võib olla nt töövõimetus. Isik vabaneb maksmisest siiski ulatuses, milles ta kahjustab enda ülalpidamist.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: grete.lyys@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee