Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju peab ema mulle elatisraha maksma, kui olen 17-aastane. õpin gümnaasiumis ja ei ela emaga enam koos?18.06.2015

Tere!
Kui ma ei ela enda emaga koos, siis kas ja kui palju ta peaks mulle igakuiselt raha andma? Olen 17 ja õpin gümnaasiumis.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealisele lapsele peab lapsest lahus elav vanem elatisraha maksma olenevalt lapse vajaduste suurusest (mõlema vanema kanda on võrdne osa lapse ülalpidamiskuludest), kuid mitte vähem kui pool alampalka ehk siis elatisraha ei tohiks 2015. aastal olla väiksem kui 195 eurot kuus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand