Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suur võiks olla elatis lapsele, kui isa palk on üle 3000 euro?19.06.2015

Tere!
Lapse isa saab palka keskmiselt 3200 eurot kuus. Kui suur võiks olla siis elatise maksimum, mille saan kohtu kaudu taotleda?
Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere,

Elatise suurus oleneb eeskätt lapse vajadustest ehk teisisõnu lapse ülalpidamiseks tehtavate kulutuste suurusest. Elatise suuruse kindlaksmääramisel võetakse arvesse kulutusi lapse eluasemele, söögile-joogile, riietele-jalanõudele, huviringidele ja muudele vajalikele lapse ülalpidamisega seonduvatele kuludele.

Reeglina tuleb mõlemal vanemal kanda lapse ülalpidamiskuludest võrdne osa, kuid kui vanemate sissetulekute vahe on väga suur, võib olla põhjendatud ka see, et suurema sissetulekuga vanema kanda jääb suurem osa lapse ülalpidamiskuludest.

Elatise ülempiiri kindlaks määratud ei ole.

Pariamate soovidega,
Hanna Kivirand