Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kõrgkoolis õppijal on õigus saad elatisraha?06.07.2015

Lõpetasin keskkooli ja lähen kohe edasi õppima ülikooli. Siiani on isa maksnud igakuiselt elatisraha. Kas ta on kohustatud elatisraha edasi maksma kui lähen ülikoolis päevasesse õppesse?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Ülalpidamist tuleb maksta lapse täisealiseks saamiseni. Tulenevalt PKS §-st 97 p 2 peab juhul, kui laps jätkab õpinguid täisealiseks saanuna põhi-, kesk- või kutsekoolis, maksma talle elatist kuni 21 a saamiseni. Seega praegu ei ole elatise maksmise kohustust.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee