Perekonnaõigus

Küsimus: Mis saab elatisraha maksmisest juhul, kui vabatahtlikult elatist maksnud isa sattus kinnipidamisasutusse?18.08.2015

Tere!
Kui isa on maksnud korralikult lapsele elatisraha ilma kohtuta ja nüüd sattus kinnipidamisasutusse, kas laps on siis elatisrahast ilma?
Aitäh vastamast

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Isa kohustus lapsele elatisraha maksta isa kinnipidamisasutusse sattumisega ei lõppe, seega peaks isa ikkagi leidma võimaluse elatisraha maksmiseks. Kui isalt elatisraha võimalik saada ei ole, võib elatise maksmist asenduskohustusena nõuda lapse isapoolsetelt vanavanematelt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand