Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapse veregrupp ei klapi minu ja isa omaga, kas siis piisab avaldusest või peab ka ikka isadustesti tegema?18.08.2015

Tere, mul on 5-aastane laps. Alles nüüd avastasin, et lapse veri on B, sünnitunnistusel oleval isal on 0 ja minul on A. Kas siis piisab avaldusest või tehakse isadustest ka? Isaga koos ei ela ja ei soovi talle mingeid õigusi lapse üle.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Isaduse vaidlustamiseks tuleb hagiavaldusega kohtu poole pöörduda. Kui isadus edukalt vaidlustatakse, kaotab hetkel lapse sünnitunnistusele isana kantud mees lapse suhtes kõik õigused ja kohustused.

Juhin Teie tähelepanu asjaolule, et isadust saab vaidlustada ühe aasta jooksul alates vaidlustamise aluseks olevates asjaoludest teadasaamisest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand