Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suur on lapsendamistoetus ja edasine lapsetoetus?24.08.2015

Tere!
Kui suur on lapsendamistoetus ja edasine lapsetoetus, kui tulevane ema on kodune ja tööl ei käi?
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühekordne lapsendamistoetus on 320 eurot.

Lapsendamishüvitist saab 70 päeva eest, selle suurus oleneb lapsendaja sissetulekust ja seda makstakse alla 10 aastase lapse lapsendamisel.

Lapsetoetuse suurus esimese ja teise lapse kohta on 45 eurot kuus ning kolmanda ja iga järgmise lapse kohta 100 eurot kuus.

Olenevalt lapse vanusest, on lapsendajal õigus ka vanemahüvitisele või lapsehooldustasule. Lisainfo saamiseks pöörduge palun Sotsiaalkindlustusameti poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand