Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, et pärast testiga isaks tunnistamist saaks isa nime lapse sünnitunnistusele?25.08.2015

Lapse isadus on tuvastatud läbi Eesti Kohtuekspertiisi - DNA, kuid ikkagi bioloogiline isa hoiab kõrvale, et registreerida end lapse isana perekonnaseisuametis. Kas peaksin pöörduma maakohtusse lapse isaduse kandeks sünnitunnistusele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult isadust omaks võtma, tuleb tõepoolest isaduse tuvastamise nõudega kohtusse pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand