Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan lapse isalt nõuda elatist 195 eurot või on tal teise lapse olemasolu piisav põhjus minu lapsele elatisraha vähendamiseks?02.10.2015

Tere!
Elasime mehega vabaabielus. Nüüdseks oleme lahku läinud, kuid meil on 3-aastane laps. Mees on otsustanud, et rohkem kui 150 eurot kuus ei ole lapsel vaja ning minu tähelepanekutele, et miinimum elatisraha on 195 eurot, on ta vastanud, et nagunii rohkem ma ei saa ka seaduslikult temalt nõuda. Tal on olemas 4-aastane laps teise naisega, kes on sündroomiga laps ning omab invaliidsust. Tema emale mees maksab 200 eurot kuus.
Kas mul on võimalik saada seaduslikult taotledes temalt 195 eurot või on teise lapse olemasolu piisav põhjus elatisraha minu lapsele vähendada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina mõistavad kohtud elatise miinimummääras välja ja seda ka siis, kui vanemal on rohkem kui kaks ülalpeetavat. Kui lapse isa majanduslik olukord on hea, ei ole ilmselt põhjendatud vähendada elatisraha alla kehtiva miinimumi vaid põhjusel, et isal on veel üks laps.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand