Perekonnaõigus

Küsimus: Milliseid lastetoetusi makstakse lapsendamise puhul, kui ema on olnud kodune ja lapse isa käib tööl?07.10.2015

Tere!
Milliseid lastetoetusi makstakse lapsendamise puhul, kui ema on olnud kodune ja lapse isa käib tööl ja kas on ette nähtud ka lapsendamistoetus Tallinnas?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühekordse lapsendamistoetuse suurus on 320 eurot. Igakuine riiklik peretoetus on 45 eurot esimese ja teise lapse kohta, kolmanda ja iga järgmise lapse kohta 100 eurot.

Lisaks eeltoodule on võimalik saada lapsendamishüvitist 70 päeva eest, samuti lapsehooldustasu või vanemahüvitist, kuid see oleneb juba lapsendatava vanusest. Täiendavat infot soovitan Teil küsida Eesti Haigekassast ja Sotsiaalkindlustusametist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand