Perekonnaõigus

Küsimus: Elatisraha maksmine otse lapsele09.08.2011

Kohtuotsusega on 2003. aastal määratud elatisraha maksmise kohustus. Sooviksin edaspidi maksta otse oma õppivale pojale. Nii edaspidi makstavat elatisraha kui ka seda, mis hetkel võlgu olen jäänud. Kas seda on võimalik teha ja kuidas? Kuidas toimida, et elatisraha saaja oleks edaspidi minu täisealiseks saanud poeg ise? Pojal täitus 18 aastat oktoobris 2010a. Eksabikaasa invaliidsus on psühhiaatrilise iseloomuga (kindel 99,9% - kirjalikul kujul ja/või Haigekassa kinnitusel pole veenduda õnnestunud).

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

tere,

kuna elatise saajaks on laps, mitte vanem, ja märgite, et teie poeg sai eelmisel aastal täsealiseks, siis saab teie poeg esitada kohtule nõude, kus palub talle makstav elatis kanda otse tema arveldusarvele, mitte ema kontole.