Perekonnaõigus

Küsimus: Ainuhooldus ja lapse nime vahetamine09.08.2011

Tere,
sooviksin teada, mida teha või kuhu pöörduda, kui soovin lapse ainuhooldusõigust ja ta oma nimele kirjutada. Lapse isa ei tunne lapse vastu huvi juba umbes 3 aastat ja ka laps ei taha temast midagi teada. Lapse isa elust-olust pole aimugi. Lahku läksme 2007. aastal. Alguses kohtus lapsega paar korda ja saatis ka natuke raha. Lahku läksime, kuna mehel oli probleeme alkoholiga ja ka vaimse tervisega. Alimente pole peale pannud.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

hooldusõiguse küsimuste lahendamine on ainult kohtu pädevuses. Kui ühist hooldusõigust omavad vanemad elavad alaliselt lahus või ei soovi muul põhjusel hooldusõigust edaspidi ühiselt teostada, on kummalgi vanemal õigus kohtult hagita menetluses taotleda, et lapse hooldusõigus antaks talle osaliselt või täielikult üle. Esitage kohtule hooldusõiguse üleandmise avaldus.

Lugupidamisega,

Kairi Pobbul