Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean ikka maksma mõlemale lapsele miinimumelatise, kui mul endale jääb siis söögiraha vaid 100 eurot?24.11.2015

Mul on 2 last erinevate naistega ja minu sissetulek on vaid 800 eurot neto, aga mul on ka koduliising pluss kommunaalmaksud. Kas sel juhul pean ma maksma mõlemale lapsele miinimumpalgast pool, kui sel juhul mulle endale jääb elamiseks raha vaid maksimaalselt 100 eurot? Palk 800 -elatised 380, -liising 140, -maksed u.200 eurot.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina mõistab kohus miinimummääras elatise vanemalt välja ja seda ka siis, kui ülalpeetavaid on mitu. Minu hinnangul kirjeldatud asjaoludele tuginedes kohus antud juhul elatist alla kehtiva miinimumi ei vähenda – kohtupraktikas on üsna kinnistunud seisukoht, et vanem on kohustatud hankima vahendid nii enda kui ka oma laste ülalpidamiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand