Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik ametlikult loobuda isast, kuna ta ei ole mind ülal pidanud ja ma ei soovi teda tulevikus ka ülal pidada?24.11.2015

Tere
Kas on võimalik ametlikult loobuda isast? Olen 28-aastane ja minu isa ei ole mind alates 15-aastaselt ülal pidanud, ta on asotsiaal ja tal on palju võlgu ja ma ei soovi teda tulevikus ülal pidada, kuna tema ei ole seda teinud minu suhtes. Millised on variandid.

Austusega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie sünnitunnistuselt isa kannet kustutada ei ole võimalik, kuid kui isa on Teie suhtes ülalpidamiskohustust jämedalt rikkunud, võib olla alus Teie ülalpidamiskohustusest vabastamiseks või ülalpidamiskohustuse piiramiseks, mis lasub isa suhtes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand