Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohtutäituril on õigus sisse nõuda elatisraha võlga või pärast lapse täisealiseks saamist enam ei saa nõuda?24.11.2015

Tere!
Mehel on eelnevast kooselust laps, kes nüüdseks on juba 20.a. Tal on üleval elatisraha võlg. Kas kohtutäituril on õigus seda ikka veel sisse nõuda või peale lapse täisealiseks saamist ei ole kohustust seda maksta?
Tänan vastamast!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse ülalpidamiskohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg on kümme aastat iga üksiku kohustuse jaoks. Kuivõrd vanemate ja laste vaheliste nõuete aegumine on peatunud kuni lapse täisealiseks saamiseni, ei saa elatisvõlg käesolevaks hetkeks aegunud olla.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand