Perekonnaõigus

Küsimus: Kui laste isa ei maksa elatisraha, kas siis emal on õigus mitte lasta lapsi isa juurde?25.11.2015

Tere. Kui laste isa ei maksa elatisraha laste eest, kas siis on emal õigus mitte lasta lapsi isa juurde?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha mittemaksmine ei anna alust isa ja laste suhtlemise piiramiseks.

Kui laste isa ei maksa elatisraha, tuleb elatise väljamõistmiseks pöörduda kohtu poole. Kui kohtuotsus on juba olemas, saab pöörduda elatisraha kättesaamiseks otse kohtutäituri poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand