Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas alustada lahutust, kui abikaasa ei soovi lahutada?26.11.2015

Abikaasa ei ole nõus lahutama, mina enam koos elada ei suuda. Kuidas ja kus peab vormistama avaldust, et saaks lahutust ametlikult lõpetada?
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abikaasaga ei õnnestu abielu lahutamise osas kokkuleppele saada, tuleb abielu lahutamiseks pöörduda kohtu poole. Selleks peate kohtule esitama hagiavalduse ja tasuma hagiavalduselt riigilõivu 100 eurot. Hagiavalduse blanketi leiate järgmiselt veebiaadressilt: http://www.kohus.ee/et/hagiavaldus-abielu-lahutamiseks

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand