Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lisaks poolele kinnisvara rahast saan nõuda ka lisa, kuna mina maksin korteriliisingut oma palgast ja kontolt?26.11.2015

Tere,
lahutasime mehega abielu ja müüsime abielu ajal ostetud kinnisvara. Saadud raha jagas notar pooleks. Küsimus on aga selles, kas ma saaksin veel mehelt mingit hüvitist nõuda, kuna tegelikult korteriliising oli võetud minu peale ja aastaid olen seda ka ise maksnud (oma pangakontolt ja palgast).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara jagatakse abikaasade vahel võrdsetes osades – seejuures ei ole oluline, et abikaasad abielus olles kohustusi võrdsetes osades kannaks. Ilmselgelt võivad (endised) abikaasad võrdsuse põhimõttest kokkuleppel kõrvale kalduda, kuid kohtu kauda Te seda nõuda ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand