Perekonnaõigus

Küsimus: Mis saab abielulahutusel selle rahaga, mis abikaasa kandis jagamise vältimiseks oma tuttava kontole?04.02.2016

Tere,
Planeerime abikaasaga lahutada meie abielu. Kuid enne abielu lahutust kandis abikaasa kõik raha oma pangakontolt üle oma sõbrale ilma minu nõusolekuta. Raha ei olnud ülekantud perekonna huvides. Abikaasa tegi seda, et varjata ja mitte jagada kui ühisvara. Kas ma võin abikaasalt nõuda ülekantud raha, kui me jagame ühisvara ja kuidas?
Suured tänud ette

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete teinud abikaasale ettepaneku ühisvara jagamiseks, vastavalt Teile teadaolevale varale, kuid ta ei nõustu jagama ühisvara Teie poolt väljapakutud koosseisus ja/või Teie poolt väljapakutud viisil, tuleb vaidluse lahendamiseks pöörduda kohtu poole.

PkS § 37 lõike 11 kohaselt määratakse ühisvara koosseis kindlaks varasuhte lõppemise seisuga. Kui ühel abikaasal on õigustatud kahtlus, et teine abikaasa on vahetult enne abielu lahutamist sihilikult raha pangakontolt välja võtnud, on võimalik taotleda kohtult, et abikaasa esitaks oma pangakonto väljavõtte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand