Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kuu enne abielu laenuga soetatud kodu jääbki lahusvaraks?08.02.2016

Tere,
Mehe nimele võetud pangalaenuga soetasime endale uue kodu. Kuu aja pärast abiellusime. Laenu maksab mees tagasi ju põhimõtteliselt abieluaja jooksul. Kas siis maja jääbki tema lahusvaraks või võib lugeda hiljem nagu ühisvarana? Kas sellises olukorras võiks sõlmida abieluvaralepingu maja arvamiseks ühisvaraks või millised on veel võimalused?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja on soetatud enne abielu, on tegemist abikaasa lahusvaraga. Kui see on teie ühiseks koduks, oleks tõepoolest õigustatud maja kuulumine Teie ja abikaasa ühisvarasse. Seega tuleks abieluvara lepingu sõlmimiseks pöörduda notari poole ja määrata lepinguga kõnealune maja abikaasade ühisvara hulka.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand