Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saan mehe oma korterist välja, kui oleme seal elanud 17 aastat, kuid see on minu oma?11.02.2016

Tere! Olen kolme lapse ema. Oman enda korterit, mis on soetatud umbes 17 aastat tagasi. Oma laste isaga olen elanud selles korteris, abielus ei ole. Läbi me enam ei saa. Mees aga lastele elatist ei maksa, sööb ja elab meie kulul ja tuleb minu korterisse kuna tahab ja ütleb, et tal on selleks õigus. Korter on ostetud minu enda rahaga ja pangalaenuga. Mis õigused tal on?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui korter kuulub Teile, on Teil õigus otsustada, kes korteris viibib. Teil on õigus nõuda, et laste isa korterist välja koliks – kui ta seda vabatahtlikult ei tee, on Teil võimalik valduse vabastamiseks kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand