Perekonnaõigus

Küsimus: Lapse isa keeldub alimente maksmast, kuigi see on kohtu poolt välja mõistetud05.09.2011

Kuhu või kelle poole ma pöörduma peaks, kui lapse isa keeldub alimente maksmast? Temaga kontakti ma kuidagi ei saa. Ta ei saa ka vabanduseks seda tuua, et last ei näe, kuna pole viimased kolm aastat mitte kordagi küsinud kuidas lapsel läheb või kas ta saaks last näha.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Sellises olukorras oleks teil mõistlik pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse. Elatise nõuet on võimalik esitada nii maksekäsu kiirmenetluse korras kui ka koheselt kohtusse elatishagi esitamisel. Täpsemat informatsiooni võite leida www.just.ee kodulehelt.