Perekonnaõigus

Küsimus: Milline on elatisnõude aegumise tähtaeg, kas see muutus millalgi hiljuti?20.04.2016

Tere
Meil on pooleli 1995 a kohtuotsusega peale pandud elatisrahad ja need on antud 2000 a kohtutäiturile aga on senini veel üleval summa. Lapsed on sündinud 1988 a ja 1994 a. Kuna toimus/toimub elatisnõude aegumine? Kuna varem oli aegumine 3 a ja nüüd peaks vist olema 10 a, siis kas see uus seadus rakendus ka tagasiulatuvalt?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemate ja laste vaheliste nõuete aegumine on peatunud kuni lapse täisealiseks saamiseni, seega enne lapse 18-aastaseks saamist elatisnõude aegumist igal juhul ei toimu.

Alates 01.10.2015 on lapse ülalpidamise kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg kümme aastat iga üksiku kohustuse jaoks (eelnevalt oli see 3 aastat iga üksiku kohustuse jaoks).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand