Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean andma eksmehele korteri müügiks volikirja?21.04.2016

Abiellusime 20 aastat tagasi Eestis. Abielu kestis 2a. Enne abiellumist abikaasa elas üürikorteris, mille ta erastas tööaastatega abielu ajal. Lahutasime Soomes. Nüüd tahab eksmees müüa seda korterit ja soovib minult volitusele allkirja. Meie ei ole kunagi vara jaganud. Enne lahutust eksabikaasa kirjutas auto oma tütre nimele, ma ei teinud sellest siis probleemi. Pettis. Kas pool korterist kuulub minule? Kui ei, siis miks pean alla kirjutama volikirjale? Aitäh ja vabandan kui olen laused valesti üles ehitanud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui korter soetati abielu ajal, on tegemist ühisvaraga ja sellest tulenevalt vajab endine abikaasa korteri müümiseks Teie nõusolekut.

Teil on õigus nõuda korteri jagamist ühisvarana, näiteks leppida endise abikaasaga kokku, et Teie saate pool korteri müügist saadavast tulust. Kui abikaasaga ei õnnestu jõuda ühisvara jagamise osas kokkuleppele, on võimalik nõuda ühisvara jagamist kohtu kaudu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand