Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saan maksta mehele elatist 5 lapse eest 980 eurot, kui ise olen lapsehoolduspuhkusel ja sissetulek on 177 eurot?28.04.2016

Tere. Kohus määras meie ühised lapsed isa juurde elama ja pean viiele lapsele maksma elatist, ise kasvatan kolme last. Elatise maksmise suurus on 980 eurot kuus, tööl ma ei käi kuna olen lapsehoolduspuhkusel. Minu sissetulek on ainult 177 eurot (lasteraha). Kuhu peaks pöörduma, et seda summat vähendada, mul ei ole võimalik ju maksta nii suurt summat?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohus ei ole Teilt elatist välja mõistnud, võite laste isale maksta elatist vastavalt oma võimalustele. Kui see laste isale ei sobi, on tal võimalik pöörduda elatise väljamõistmiseks kohtu poole ja Teil on võimalik esitada oma vastuväited isa poolt nõutavale summale. Kui lapsi on mitu ja vanema majanduslik olukord on kehvemapoolne, võib olla põhjendatud elatise vähendamine alla kehtiva miinimummäära.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand