Perekonnaõigus

Küsimus: Millised peavad olema argumendi, et laps saaks minu nime?03.05.2016

Tere. Sooviks küsida nõu lapse perekonnanime muutmisel. Lapse isa jättis mind maha, kui laps oli 2-kuune. Praeguseks on laps 8-kuune. Kuna laps elab minuga, sooviksin, et ta kannaks minuga ühesugust nime. Lapse isa maksab elatist ja laps käib üle nädalavahetuse ka tema juures. Lapse isa aga ei ole nõus lapse perekonnanime muutmisega. Millised peavad olema argumendi, et laps saaks minu nime?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui taotlete kohtult otsustusõigust lapse perekonnanime muutmiseks, peate kohtule põhjendama, miks peate seda õigeks ja kuidas vastaks perekonnanime vahetamine lapse huvidele.

Teie argumendiks võiks olla see, et olete lapse peamine hooldaja ja laps on hetkel veel niivõrd väike, et ei saa asuda seisukohale, et ta oleks oma perekonnanimega juba harjunud. Iseasi, kas kohus hindab neid argumente piisavaks, kuivõrd lapse isa ikkagi osaleb lapse elus ja sellega seoses omab paratamatult lapsega ka teatavat sidet.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand