Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik muuta laste perekonnanimesid ja nö lapsendada kui laste päris isa on elus?11.05.2016

2 aastat tagasi käisin endise elukaaslasega kohtus, kus määrati elatisraha meie kahele lapsele. Kuna ta ei maksa elatisraha ega osale ka laste kasvatamisel juba 6 aastat ja lapsed on väga kiindunud oma kasuisasse, siis on meil soov peale pulmi ka lapsed samale nimele saada. Kas selline asi on üldse võimalik? Kas lapsed oleks võimalik kuidagi ametlikult ka kasuisa nimele kirjutada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapsendamiseks on vajalik laste isa nõusolek. Nõusolekut ei ole vaja vaid siis, kui vanem on kestvalt võimetu avaldust esitama või tema viibimiskoht on kestvalt teadmata või kui vanemalt on hooldusõigus perekonnaseaduse § 135 alusel täielikult ära võetud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand