Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eksabikaasal on veel õigust rahale, kui ta notaris andis nõusoleku, et korteri müügiraha kantakse mulle?18.05.2016

Tere, Sai enne abielu ostetud korter laenuga kahe peale (50/50%) ning pärast abiellumist müüdud. Abikaasa oli nõus notaris, et kõik müügist saadud raha kantakse minu kontole ning pärast seda läksime lahku. Kas abikaasal on mingit õigust rahale, kui ta on notaris allkirjaga nõustunud ja kinnitanud, et kogu raha kantakse mulle?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete notariaalselt endise abikaaaga ühisvara ära jaganud, ei ole endisel abikaasal peale lepingu sõlmimist õigust nõuda täiendavalt hüvitist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand