Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas peaksid vanavanema hoolduse korraldama lapsed ja lapselapsed?31.05.2016

Mis järjekorras või kuidas jagunevad kohustused kui on ülalpidamist vajab ema/vanaema. Vanaemal on 2 last, kellest üks suri hiljuti. Vanaemal on 4 lapselast, sh 3 täisealist (surnud lapsel on 2 last ja teisel 1 alaealine ja 1 täisealine).
Vanaema vara on ära jagatud pärast vanaisa surma kahe lapse vahel juba 14 a tagasi, seega vanaemal endal vara enam ei ole.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eeskätt peaks vanaemale ülalpidamist andma tema elusolev laps. Kui laps peaks vabanema oma varandusliku seisundi tõttu oma ema ülalpidamisest, peaksid vanaemale ülalpidamist andma tema lapselapsed.

Lapselastel tekib vanaema suhtes ülalpidamiskohustus alles siis, kui vanaema elusolev laps on PkS § 102 lõike 1 alusel osaliselt või täielikult vabastatud oma ema ülalpidamisest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand