Perekonnaõigus

Küsimus: Kui anda lapse hooldusõigus isale, siis kas ema peab jätkuvalt alimente tasuma, kuigi isa ei soovi mingit rahalist toetust?03.08.2016

Tere!
Kui sundolukorras oleks vaja anda lapse hooldusõigus täielikult isale, sest see on tema soov, siis kas ema peab jätkuvalt alimente tasuma, kuigi isa ei soovi enam mingit rahalist toetust?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemal on igal juhul kohustus ülal pidada oma alaealist last, siinkohal ei mängi hooldusõiguse kuuluvus rolli. Kui laps elab alaliselt isa juures, tuleb lapse emal anda lapsele ülalpidamist, olenevalt olukorrast ja vanemate kokkuleppest kas vahetult või elatist makstes.

Kui lapse isa ei soovi lapse emalt rahalist toetust ja ema lapse ülalpidamises ei osale, tuleb arvestada sellega, et isal on õigus igal hetkel ümber mõelda, sealjuures nõuda elatist tagasiulatuvalt kuni 1 aasta eest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand