Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas peaks kohtule esitama hagiavalduse, et ei peaks iga aasta uut esitama, kui miinimum palk tõuseb?08.08.2016

Kuidas peaks kohtule esitama hagiavalduse, et ei peaks iga aasta uut esitama, kui miinimum palk tõuseb?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatishagiga on võimalik taotleda elatise väljamõistmist muutuva suurusena, sidudes selle alampalgaga. Selleks tuleb hagiavalduse resolutsioonis taotleda elatise väljamõistmist Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast poole ulatuses. Kui kohus mõistab elatise välja sellises sõnastuses, tuleb elatise maksjal muuta elatise suurust vastavalt alampalga suurusele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand