Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanemad saavad 16-aastast tütart, kes saab emaks, keelata mehega kokku kolimast?22.09.2016

Kas vanemad saavad 16-aastast tütart, kes saab emaks, keelata mehega kokku kolimast?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealise lapse vanematele kuulub lapse hooldusõigus, mistõttu neil on nii õigus kui ka kohustus lapse eest hoolitseda. Kui vanemate hinnangul ei ole lapse kodust väljakolimine tema huvides, on juriidiliselt vanematel õigus last takistada, kuid kas see on ka faktiliselt teostatav, on juba iseasi.

Soovitan Teil pöörduda oma murega elukohajärgse lastekaitsetöötaja poole, äkki õnnestub tema vahendusel jõuda üheskoos kõiki osapooli rahuldavale tulemusele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand