Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohtutäituril on õigus ainult 215 eurot alles jätta, sellest ilmselgelt ei jätku kolme lapse ülalpidamiseks?22.09.2016

Kunagi jäi endisele abikaasale mingi osa elatisest maksmata ja ta andis nõude kohtutäiturile. Nüüd siis on mul jälle töökoht aga mul peab kohtutäitur kinni enamuse palgast ehk siis saan kätte ainult 215.- . Mul on praegusest abielust kolm alaealist last (eelmisest abielust laps on juba ammu täisealine ja käib ise tööl). Kas kohtutäituril on õigus mulle nii vähe palgast alles jätta? Sellest ilmselgelt ei jätku kolme alaealise lapse ülalpidamiseks. Millised võimalused mul on?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui sundtäidetakse lapse elatisnõuet, võib kohtutäitur arestida Teie sissetuleku selliselt, et alles jääb pool alampalka.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand