Perekonnaõigus

Küsimus: Kas üksikema saab perekonnanime muuta lastega samaks?26.09.2016

Tere,
Kas üksikema saab perekonnanime muuta lastega samaks? Elukaaslasega on teed lahku läinud, alaealised lapsed elavad koos emaga.

Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nimeseaduse kohaselt peab perekonnanime vahetamiseks olema mõjuv põhjus – paraku ei peeta mõjuvaks põhjuseks seda, et isik soovib kanda lastega (või elukaaslasega) sama perekonnanime. Seda eelkõige põhjusel, et selline võimalus on/oli vanemal nii lapsele oma perekonnanime andmisel kui ka laste teise vanemaga abielludes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand