Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lahutuse korral jääb kingitusena saadud maja mehele, vaatamata sellele, et laenuga oleme seda koos renoveerinud?27.09.2016

Tere!
Mul on mehega ühisvara, aga tema sai kinkelepinguga endale vana maja, mida oleme ühiselt võetud pangalaenuga renoveerinud. Küsimus, et kas lahutuse korral jääks ikkagi maja talle, kuna tema on nö omanik, aga maja väärtust oleme koos tõstnud. (Algne väärtus ja praegune väärtus on hindajatel kirjalikult väljatoodud ning laenulepingus on samuti kirjas, et võetud laenu kasutatakse antud kinnisvara renoveerimiseks).

Tervitades,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abikaasa on maja omandanud kinke teel, on tegemist tema lahusvaraga. Kui abielu lahutatakse, ei lähe kõnealune maja ühisvarana jagamisele, kuid see ei välista, et Teil oleks maja ühisest renoveerimisest tulenevalt hüvitisnõue abikaasa vastu. Võimaliku hüvitisnõude suurus oleneb juba konkreetsetest asjaoludest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand